امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1037
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081448

افراد آنلاین: 4

تاريخ انتشار: 30 مرداد 1398 - 07:02

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات ‌بوشهر این استان را قطب پرورش میگو دانست و گفت: برای تولید ۲۷ هزار تن میگو امسال تاکنون ۱.۸ میلیارد قطعه بچه میگو در ۴۵۰۰ استخر پرورشی استان ‌ذخیره‌سازی شده است.

۱.۸ میلیارد قطعه بچه میگو در ۴۵۰۰ استخر پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شد

یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر کرانه‌ای و ساحلی بودن و هم‌جواری با خلیج فارس است که این مهم زمینه اجرای طرح‌های مختلف  اقتصاد کرانه‌ای را فراهم کرده است.

بر اساس همرز بودن استان بوشهر با خلیج فارس طرح‌هایی در عرصه صنایع دریایی، پرورش آبزیان، تولید آب شیرین و آشامیدنی و طرح‌های مختلف تولیدی و اشتغال‌زایی اجراء شده است.

پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو همواره مورد توجه اداره کل شیلات استان بوشهر بوده است که در این راستا بیش از 10 هزار هکتار ساحل استان بوشهر برای پرورش میگو زمینه سازی شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 10 نقطه ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو طراحی و اجرایی شده است اظهار داشت: قدمت پرورش میگو در استان بوشهر به بیش از 20 سال می‌گذرد که تولید این آبزی هر سال در استان رو به‌افزایش است.

سال گذشته 23 هزار تن میگوی پرورشی استان بوشهر  تولید و به بازار مصرف عرضه شد

عباسعلی زنده‌بودی با بیان اینکه سال گذشته 23 هزار تن میگو در استان بوشهر  تولید و به بازار مصرف عرضه شده است اظهار داشت: این میزان میگو در سطح 4 هزار و 800 هکتار اراضی ساحلی در 10 سایت تولید که ضمن عرضه در بازارهای داخلی بخش عمده‌ای از آن صادر شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در 5 استان بوشهر ، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و خوزستان و  گلستان طرح پرورش میگو اجرا می‌شود خاطر نشان کرد: استان بوشهر با تولید بیش از 50 درصد میگوی پرورشی به عنوان قطب تولید این آبزی در کشور معرفی شده است.

10 سایت  پرورش میگو در استان فعال است

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 10 سایت  پرورش میگو در استان فعال است افزود : در این استان  تاکنون افزون بر 8 هزار هکتار اراضی ساحلی برای اجرای پرورش میگو به متقاضیان واگذار شده که امسال بیش از 5 هزار و 500 هکتار برای این مهم عملیاتی شده است.

زنده‌بودی  از ذخیره سازی بچه میگو در این اراضی پرورشی خبر داد و خاطر نشان کرد: برای تولید 27 هزار تن میگو امسال تاکنون 1.8 میلیارد قطعه بچه میگو در 4500 استخر پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شده است.

وی از فعالیت 300 مزرعه برای پرورش میگو در استان بوشهر خبرداد و افزود: امسال با توجه به افزایش سطح زیر کشت میزان ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی به حدود به دو میلیارد بچه میگو  افزایش می‌یابد.

تولید میگوی پرورشی تا برنامه افق چشم‌انداز به 20 تن در هر هکتار افزایش می‌یابد

مدیرکل شیلات استان بوشهر از افزایش تولید میگوی پرورشی در هر هکتار خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تولید میگو در هر هکتار از  4.5 تن به 8 تن در استخرهای پرورشی و تا برنامه افق چشم‌انداز به 20 تن در هر هکتار افزایش می‌یابد.

استان بوشهر دارای ظرفیت‌های زیادی در زمینه پرورش و تکثیر میگو است که در این عرصه تحولات مهمی از جمله ساخت شهرک شیلاتی برای پرورش میگو و توسعه صنایع فرآوری شیلات آغاز شده است.

امروز تکثیر و پرورش آبزیان به علت وجود پروتئین و مواد معدنی سرشار و کوتاه بودن زمان تکثیر در تمامی دنیا از پردرآمد‌ترین مشاغل است.

معاون آبزی‌پروری شیلات بوشهربا اشاره به اینکه اکنون برای پرورش میگو از گونه  وانومی استفاده می‌شود افزود: این گونه مقاومت بالایی در برابر بیماری‌ها دارد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]