امروز: شنبه 29 شهريور 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 409
بازدید دیروز: 3682
بازدید کل: 3834072

افراد آنلاین: 15

تاريخ انتشار: 30 مرداد 1398 - 06:53

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۸ هزار صیاد در صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر گفت: این صیادان در ۲۵ روز گذشته افزون بر ۸۱۰ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۷ درصدی دارد.

میزان صید میگو در استان بوشهر ۲۷ درصد افزایش یافت

منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به فعالیت 8 هزار صیاد بوشهری در صید میگو اظهار داشت: هر ساله صید میگو اوائل مرداد ماه آغاز می‌‌شود که امسال هم گشت‌های تحقیقاتی میگو و کمیته صید استان بوشهر صید این آبزی را از 30 تیرماه تعیین کرد.

وی با بیان اینکه شناورهای لنج صیادی از 1 مرداد تورهای خود را برای صید میگو در دریا رها کردند تصریح کرد: صید میگو از ایام مهم فعالیت صیادان در طول سال است چراکه این آبزی ضمن اینکه بازارهای پررونقی دارد ،درآمد صیادان در این ایام  نسبت به دیگر فصول سال افزایش می‌یابد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به میزان صید میگو برای هر شناور لنج و قایق خاطر نشان کرد: هر قایق بین 2 تا 3 نفر ملوان و هر لنج بیش از 8 نفر صیاد دارد که  امسال 376 فروند لنج و 320 فروند قایق در این فعالیت مشارکت دارند و به طور متوسط هر قایق روزانه 15 تا 20 کیلوگرم و هر لنج بین 80 تا 150 کیلوگرم میگو صید می‌کند.

پاپری با بیان این که میزان صید در مسیردریایی بندردیر منطقه مطاف بیشتر است افزود: صیادان استان بوشهر در 25 روز گذشته افزون بر 810 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 27 درصدی دارد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]