امروز: شنبه 03 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 439
بازدید دیروز: 69
بازدید کل: 3075869

افراد آنلاین: 5

تاريخ انتشار: 22 مرداد 1398 - 06:19

با هدف راه اندازی پایلوت و انتقال فن آوری تولید بچه ماهی آزاد خزر در اراضی ساحلی و پرورش ماهی آزاد در قفس های دریایی با مشارکت بخش خصوصی و به منظور بررسی سرمایه گذاری پرورش ماهی در دریا، جلسه ای با کارشناسان شرکت  نروژی (Aqua Development ) و با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات، معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مدیرکل شیلات استان مازندران، مدیران و کارشناسان داخلی در محل دفتر مجری طرح توسعه پرورش ماهی در قفس سازمان شیلات ایران در تاریخ 20 مرداد ماه 1398 برگزار شد.

جلسه بررسی سرمایه گذاری پرورش ماهی در دریا با هیات نروژی
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران در این جلسه دکتر حقیقی قائم مقام رییس سازمان با اشاره به اهمیت و اولویت پروژه اقتصاد مقاومتی پرورش ماهی دردریا، بر اهداف کمی تولید ماهی در قفس در برنامه ششم و افق 1404 ، ضرورت انتقال دانش فنی روز دنیا از کشورهای پیشرو مانند نروژ، تعامل سازنده و همکاری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و حمایت های سازمان شیلات در این زمینه تاکید کرد.
وی افزود: در همین راستا وزیر جهادکشاورزی این موضوع را به عنوان یک پروژه مهم در دستور کار خود قرار داده و برای آن مجری و مسئول مستقیم در نظر گرفته است که این امر بیانگر اهمیت این شیوه تولید می باشد. 

هم چنین کارشناسان نروژی به تشریح مشخصات طرح پیشنهادی با هدف اصلاح نژاد، تولید و به وزن رسانی بچه ماهی آزاد تا وزن 100 گرمی با استفاده از آب دریا در اراضی ساحلی، تاسیسات فرآوری محصول قفس، تجهیزات سیستم نرسری و شناورهای پشتیبان و هزینه های احداث و راه اندازی مرکز پیشنهادی پرداختند.
براساس این گزارش بعد از مباحث کارشناسی و مدیریتی مقرر شد تصمیم نهایی در خصوص اجرایی شدن طرح پیشنهادی بعد از بازدید کارشناسان نروژی از محل های پیشنهادی در استان مازندران، اتخاذ شود.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]