امروز: شنبه 28 دي 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 7479
بازدید دیروز: 2476
بازدید کل: 3057389

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 16 مرداد 1398 - 05:40

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در گناوه آغاز شد گفت: با بهره‌برداری از مزارع پرورش میگو در این شهرک شیلاتی، ۱۶ هزار تن به ظرفیت تولید میگوی پرورشی استان بوشهر افزوده می‌شود.

۱۶ هزار تن به ظرفیت تولید میگوی پرورشی استان بوشهر افزوده می‌شود

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناوه با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه پرورش آبزیان دارای ظرفیت بالایی است اظهار داشت:پرورش میگو در استخرهای ساحلی و ماهی در قفس از قابلیت‌های مهم استان بوشهر است که قطب تولید پرورش آبزیان کشور است.

وی، با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس مورد توجه قرار گرفته است افزود: تاکنون 34 پروانه تاسیس پرورش ماهی در قفس برای تولید ماهی سی‌باس صادر شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از افتتاح 2 پروژه پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 11 هزار تن خبرداد و بیان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها سال قبل افزون بر 2 هزار تن ماهی سی‌باس تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد.

زنده‌بودی با اشاره به پرورش میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر خاطر نشان کرد: تولید میگوی پرورشی در اولویت برنامه‌های شیلات است که در این راستا 7هزار و 500 هکتار زمین ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو واگذار شده و تاکنون 5 هزار و 500 هکتار آن تحت پوشش برنامه‌های پرورش میگو قرار گرفته است.

وی از آغاز ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی پرورش میگوی کشور در گناوه خبر داد و تصریح کرد: مساحت کل این شهرک پرورش میگو 2700 هکتار است که قابلیت توسعه تا بیش از سه هزار هکتار را دارد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]