امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2042
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666212

افراد آنلاین: 27

تاريخ انتشار: 12 مرداد 1398 - 07:16

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: در ۹ روز نخست آغاز صید میگو، صیادان استان بوشهر۴۵۰ تن میگو در آب های خلیج فارس صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد افزایش دارد.

صیادان استان ۴۵۰ تن میگو صید کردند

منصور پاپری با بیان این که صید میگو از اول مرداد در آب‌های  خلیج فارس محدوده استان بوشهر آغاز شد اظهار داشت: در صید میگو 694 شناور قایق و لنج استان بوشهر که دارای مجوز هستند فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: مجوز صید میگو برای 376 فروند لنج و 318 فروند قایق صیادی صادر شده که 8 هزار صیاد در این عرصه فعالیت می‌کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه در 9 روز گذشته صیادان با افزایش صید مواجه شدند افزود: در 9 روز از گذشت آغاز صید میگو 8 هزار صیاد بوشهری 450 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 65 درصد افزایش دارد.

پاپری با بیان اینکه صیادان در 9 روز نخست آغاز صید در سال گذشته 290 تن میگو صید کردند گفت:  میگوهای صید شده 78 درصد آن ببری سبز و 22 درصد سفید سرتیز است.

وی خاطر نشان کرد: گونه میگوی ببری سبز به لحاظ طعم و ارزش غذایی بهترین گونه میگوی خلیج فارس محسوب می‌شود که بازار بسیار پر رونقی در داخل و خارج از کشور دارد.

پاپری با اشاره به اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها یک‌روزه و برای لنج‌های صیادی چهار تا شش روزه صادر می‌شود خاطر نشان کرد: 22 مرکز تخلیه صید میگو در بنادر مختلف استان بوشهر ایجاد شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهراز مناطق ممنوعه صید میگو  خبر داد و بیان کرد: صید در مناطقی مانند منگف، یرول، دیر، خارگ، هاله، بساطین، حله و گناوه که  محل تخم‌ریزی و زیستگاه طبیعی و مصنوعی آبزیان است ممنوع  است.

 

منبع : تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]