امروز: پنجشنبه 12 تير 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1727
بازدید دیروز: 5541
بازدید کل: 3478759

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 08 مرداد 1398 - 08:15

معاون آبزی‌پروری شیلات بوشهر با بیان این که ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی ساحلی استان تا ۱۵ مرداد ادامه دارد گفت: تاکنون ۱.۳ میلیارد قطعه بچه میگو در ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار استخرهای پرورشی بوشهر ذخیره سازی شده است.

۱.۳ میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شد

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های تولید و اشتغال استان بوشهر را آبزی‌پروری دانست و اظهار داشت: استان بوشهر در کناره آبهای خلیج فارس ظرفیت بالایی در عرصه پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو دارد.

وی، استان بوشهر را قطب تولید میگوی پرورشی در کشور دانست و افزود:بیش از 50 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود که این خود جایگاه استان بوشهر را در کشور برتر کرده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل 23 هزار تن میگوی پرورشی در استخرهای پرورشی تولید شد خاطر نشان کرد: میگوی تولیدی استان بوشهر به سبب کیفیت بالا دارای بازارهای پر رونقی در ایران و خارج از کشور دارد که سال قبل افزون بر 80 درصد میگوی پرورشی تولیدی صادر شد.

اشرف از افزایش اراضی پرورشی میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سال قبل 4 هزار و 800 هکتار از اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص یافت که امسال 5 هزار و 500 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه اراضی پرورش میگوی استان بوشهر در 10 سایت ساحلی انجام می‌شود گفت: ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی از اردیبهشت انجام می‌شود که تا 15 مرداد ماه ادامه دارد.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهرتصریح کرد: تاکنون 1.3 میلیارد قطعه بچه میگو در 4 هزار و 500 هکتار اراضی پرورشی ذخیره سازی شده است.

منبع : تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]