امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2317
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666487

افراد آنلاین: 16

تاريخ انتشار: 31 تير 1398 - 05:36

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از آغاز صید میگو سال 98 در خلیج فارس محدوده استان بوشهر خبر داد و گفت:

۸۷۰ قایق صیادی مجوز صید میگو دریافت کردند

امروز برای مشارکت در این فعالیت اقتصادی و معیشتی ۸۷۰ قایق صیادی استان بوشهر مجوز صید میگو دریافت کردند. منصور پاپری در گفت‌وگو با تسنیم با بیان این که زمان تعیین صید میگو کمیته مدیریت صید استان بوشهر تصمیم‌گیری می‌کند اظهار داشت: برای تعیین آغاز زمان صید میگو پس از بررسی نتایج گشت‌های تحقیقاتی در کمیته مدیریت صید تصمیم‌گیری می‌شود که امسال زمان صید این آبزی برای قایق‌ها از 30 مرداد و لنج‌ها از اول مرداد ماه تعیین شده است.

وی از آغاز  تلاش صیادی شناورهای قایق‌ برای صید میگو  خبر داد و خاطر نشان کرد: با اعلام آزاد سازی صید میگو صبح امروز 870 قایق صیادی استان بوشهر پس از دریافت مجوز صید راهی دریا شدند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر،  با اشاره به اینکه برای صید میگو با قایق مجوز 24 ساعته صادر می‌شود تصریح کرد: برای قایق‌های صیادی  مجوز 24 ساعته صادر می‌شود و این شناورها موظف هستند از زمان خروج از اسکله صیادی تا 24 ساعت به صید میگو بپردارند.

پاپری با بیان این که  مجوز قایق‌ها تا پایان فصل صید هر روز تمدید می‌شود از صدور مجوز صید برای لنج‌ها خبر داد و بیان کرد:  500 لنج صیادی استان بوشهر دارای مجوز صید میگو هستند که مجوز صید این شناورها برای منطقه میانی و جنوبی استان بوشهر چهار روزه و برای لنج‌های مناطق شمالی استان بوشهر مجوز 6 تا 7 روزه صادر می‌شود.

وی با  اشاره به فعالیت 25 بندر صیادی و مراکز تخلیه صید در استان بوشهر خاطرنشان کرد:  25 بندر صیادی مرکز تخلیه در استان بوشهر  فعال است که قایق‌ها و لنج‌ها می‌توانند ضمن تخلیه صید شناور صیادی آنرا به بازار هدف انتقال دهند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر، با تاکید بر پرهیز از صید در زیستگاه‌های آبزیان در نقاط مختلف استان بوشهر افزود: منگف، یرول، دیر، خارگ و گناوه به‌عنوان زیستگاههای طبیعی و مصنوعی، برای صید میگو ممنوع اعلام شده است.

وی بیان کرد: علاه بر مکان‌های یاد شده، صید میگو در اعماق زیر پنج متر دریا و اطراف مطاف خور ایاز در شهرستان دیر  و اطراف نیروگاه اتمی ممنوع است.

پاپری میزان صید میگو در سال گذشته را  900 تن  دانست و افزود: با ارزیابی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود صیادان به میزان سال قبل میگو صید کنند.

معاون شیلات استان بوشهر، صید میگو را برای قایق‌های تفریحی ممنوع دانست و تاکید کرد: برای قایق‌های تفریحی و بی‌هویت مجوز صید میگو صادر نمی‌شود و مشارکت این شناورها در صید میگو تخلف است .


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]