امروز: شنبه 17 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2076
بازدید دیروز: 3290
بازدید کل: 3371620

افراد آنلاین: 18

تاريخ انتشار: 22 تير 1398 - 06:36

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پرونده های قضایی برای استحصال های بدون مجوز تشکیل شده و در ماه های اخیر هیچگونه استحصالی انجام نگرفته و مجوزی صادر نشده است.

استحصال زمین از دریا توسط محیط زیست متوقف شد

فرهاد قلی نژاد صبح جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استحصال اراضی از دریا یکی از اقدامات مخربی است موجب خسارت فراوان به اکوسیستم های دریایی بویژه زیستگاه مرجانی می شود و متاسفانه در برخی از سواحل در جهت احداث و استقرار صنایع استحصال زمین از دریا انجام میشود که در استان بوشهر نیز از سالهای پیش بخشی از سواحل بویژه در عسلویه و کنگان استحصال شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص افزود: هر گونه استحصال دریا و آسیب به اکوسیستم سواحل غیر قانونی و استحصال های ضروری نیازمند اخذ مجوز و مطالعات زیست محیطی دارد و در ماه های اخیر چند فقره استحصال در حال انجام در سواحل استان متوقف و پرونده های قضایی برای استحصال های بدون مجوز تشکیل شده است و در ماههای اخیر هیچگونه استحصالی انجام نگرفته و مجوزی صادر نشده است.

وی تصریح کرد: استحصال زمین از دریا علاوه بر الزام به دریافت مجوز از سازمان محیط زیست نیازمند صدور مجوز از سایر ارگان های متولی و مسول نظیر وزارت نیرو و سازمان بنادر و دریانوردی است.

لازم به ذکر است برخی از سواحل استان بوشهر زیستگاه آبسنگ های مرجانی و انواع گونه های جانوری دیگر بوده و از نظر زیستی ارزشمند است.

منبع : مهر - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]