امروز: شنبه 17 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1946
بازدید دیروز: 3290
بازدید کل: 3371490

افراد آنلاین: 15

تاريخ انتشار: 18 تير 1398 - 10:28

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، رییس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان گفت: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر به ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر به ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد

محمدتقی منوچهری با اشاره به فعال بودن مزارع پرورش میگو در سواحل استان بوشهر اظهار داشت: امسال در راستای میگوی پرورشی 300 مزرعه در استان در قالب 10 سایت پرورشی فعال شده است.

وی، از ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی خبر داد و بیان کرد: امسال افزون بر 2 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی ذخیره سازی می‌شود که تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به 27 هزار تن افزایش می‌یابد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه 5 هزار 500 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است گفت:  7هزار و 500 هکتار زمین ساحلی استان بوشهر تا سال 1396 برای پرورش میگو واگذار شده که تاکنون 5 هزار و 500 هکتار آن تحت پوشش برنامه‌های پرورش میگو قرار گرفته است.

منوچهری از واگذاری 3 هزار هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو در سال قبل خبر داد و بیان کرد: امسال یک‌هزار هکتار از اراضی ساحلی برای پرورش میگو و تکمیل زنجیره‌های آن در دست واگذاری است.

وی، به پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر پرداخت و افزود: تاکنون 34 پروانه تاسیس پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر با ظرفیت تولید 27 هزار تن ماهی سی‌باس صادر شده است.

رییس جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: تاکنون برای 2 پروژه با ظرفیت 11 هزار تن پروانه بهره‌برداری صادر شده که سال قبل افزون بر 2 هزار تن ماهی سی‌باس تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.
منبع : تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]