امروز: شنبه 17 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2307
بازدید دیروز: 3290
بازدید کل: 3371851

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 18 تير 1398 - 06:10

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: طرح دریابست برای ممنوعیت صید گونه های آبزی امسال مطابق معمول سه سال گذشته قبل از آغاز فصل صید میگو انجام نمی شود و به زمستان موکول شده است

طرح دریابست در استان بوشهر به فصل زمستان موکول شد

طرح دریا بست هر سال بر اساس تصمیم مدیریت صید قبل از آغاز صید میگو از ۱۵ تیر تا اوایل مرداد اجرا می‌شد و در این مدت هیچ شناوری حق رفتن به دریا را ندارد و هرگونه سرپیچی به عنوان تخلف حساب می‌شد.

منصور پا پری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تغییر زمان اجرای طرح دریا بست بر اساس نظر جامعه صیادی انجام و در فصل زمستان همزمان با آغاز تخم ر یزی آبزیان از اواسط بهمن ماه اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: باوجه به اینکه از اوایل فصل زمستان تا اوایل بهار فصل باروری و تخم ر یزی ماهیان و پس از آن زمان بازسازی آبزیان است اجرای طرح دریا بست فرصتی برای تنفس دریا به شمار می‌آید.

پا پری تاکید کرد: همراهی جامعه صیادی موفقیت اجرای طرح‌ها را بیشتر می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به تنوع گونه‌های آبزی درخلیج فارس و دریای عمان تلاش می‌شودبااجرای طرح دریابست درزمان تخم ر یزی گونه‌های آبزیان کف زی از این گونه‌ها محافظت شود.

پا پری یادآور شد: امروز بر اساس نظر مؤسسه تحقیقات بیش از ۲ هزار گونه در قالب ۳۵۰ خانواده از آبزیان در خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد که باید از آنها محافظت شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: با اجرای طرح دریا بست از ورود چندین هزار ادوات صید به دریا که منجر به تخریب برخی از زیستگاه‌ها می‌شود، جلوگیری خواهد شد.
وی رسیدن ماهیان به اندازه مشخص، انجام تعمیر اساسی شناورها و بهسازی آنها، جلوگیری از تخلف صیادی و صید غیرمجاز را از جمله هدف‌های اجرای طرح دریا بست عنوان کرد.

وی با اشاره به انجام گشت‌های تحقیقاتی برای تعیین زمان صید میگو گفت: نخستین گشت تحقیقاتی گشایش صید میگو در سا لجاری از سوی پژوهشکده میگوی کشور در استان بوشهر انجام شد.

پا پری یادآور شد: گشت‌های تحقیقاتی به منظور بررسی وضعیت ذخایر میگو در آب‌های استان بوشهر و تعیین زمان صید انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این گشت‌های تحقیقاتی به وسیله کارشناسان ارزیابی و ذخایر پژوهشکده میگوی کشور با همکاری اداره کل شیلات استان و با استفاده از لنج صیادی شرکت کشتیرانی و خدمات صیادی تندیس خلیج فارس انجام می‌شود.

پا پری گفت: دومین گشت تحقیقاتی نیز از ۱۵ تیرماه در آب‌های استان بوشهر انجام می‌شود.

استان بوشهر دارای ۱۵ هزار صیاد حرفه‌ای است که در قالب یک هزار شناور (قایق و لنج) در استان فعالیت می‌کنند و از این تعداد صیاد هشت هزار نفر دارای مجوز صید میگو هستند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]