امروز: سه شنبه 23 مهر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1562
بازدید دیروز: 3857
بازدید کل: 2833221

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 12 تير 1398 - 09:11
 وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم، اظهار کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و ۸۰۰ هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد.
افزایش ۴ برابری تولید میگو در شش سال اخیر
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، محمود حجتی در حاشیه بازدید از سایت‌های پرورش میگو در شهرستان جاسک افزود: امروز یکی از لحظه‌های فراموش‌نشدنی دوران خدمتم را سپری کردم که بخش خصوصی در محلی که نه جاده‌ای نه برقی بوده، سایت ۳۵۰ هکتاری را احداث کرده با سرمایه سنگین که امروز ۱۵۰ هکتار آن به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: به‌واقع این ظرفیت‌ها را خداوند در اختیار استان قرار داده و اکنون از غفلت خارج‌شده و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در حال ورود به این بخش هستند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه از اینکه بومیان منطقه در این صنعت ورود کرده‌اند باید به خود ببالیم، خاطرنشان کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و ۸۰۰ هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد و امیدوارم شاهد تحولی اساسی در این زمینه باشیم.
وی با بیان اینکه پرورش میگو در سال ۹۲ نزدیک به ۱۲ هزار تن بود که سال ۹۷ به نزدیکی ۵۰ هزار تن رسید، ابراز کرد: به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم.
مهندس حجتی با اشاره به اینکه بازارهای خوبی همچون چین و ویتنام نیز وجود دارد، اضافه کرد: از طرفی دیگر روسیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس یکی از بازارهای خوب است که باید به سمت آن‌ها حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه سالیان سال آرزو داشتیم به این اعداد و ارقام امروز برسیم، تصریح کرد: با سرعت رشد خوبی در زمینه پرورش میگو در حال حرکت هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: درگذشته مشکلاتی در خصوص بیماری‌ها و زنجیره تولید داشتیم که خوشبختانه زنجیره تولید در کشور شکل‌گرفته و به تجربیات خوبی در کشور رسیده‌ایم و راه‌های مقابله با بیماری‌ها رسیده‌ایم و امیدوارم این صنعت رو به رشد همچنان با سرعت به حرکتش ادامه دهد.
مهندس حجتی در پایان مناطق توسعه پرورش میگو را از محروم‌ترین و کم برخوردارترین مناطق کشور دانست و عنوان کرد: توسعه این مناطق سبب رشد اقتصادی و اجتماعی و بهره‌مندی مردم این منطقه از درآمدهای بیشتر و انتفاع افزون‌تر منطقه می‌شود و اشتغال‌زایی را تضمین می‌کند.
منبع : maj.ir

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]