امروز: شنبه 28 دي 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 7409
بازدید دیروز: 2476
بازدید کل: 3057319

افراد آنلاین: 9

تاريخ انتشار: 11 تير 1398 - 06:29

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از آغاز گشت تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر خبر داد و گفت: تا تعیین زمان صید این آبزی، صید میگو در استان بوشهر ممنوع است و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

گشت‌های تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آبهای بوشهر آغاز شد

منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهربا بیان این که صید و صیادی یکی از راه های تامین معیشت ساحل‌نشینان استان بوشهر از دیرباز بوده است اظهار داشت: در این راستا صیادان بوشهری با کشتی، لنج و قایق به صید آبزیان می‌پردازند.

وی، برخورد با صید غیرمجاز میگو را در اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: صید ترال یا کف روب صدمات جبران ناپذیری به ذخائر آبزیان وارد می‌کند و در این راستا راهکارهای عملی برای جلوگیری از صید ترال در طول سال اجرا می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با قدردانی از همکاری نیروی دریایی سپاه در برخورد با متخلفان در صید ترال در آب های استان افزود: در این راستا صید میگو و ترال در تمام فصول سال به غیر از زمان تعیین صید میگو، تخلف است و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

پاپری با اشاره به افزایش گشت‌های حفاظتی در برخورد با  لنج‌ها و قایق‌های صیادی متخلف گفت: شناورهایی که اقدام به صید ترال می‌کنند با آنان برخورد قاطع و قانونی می‌شود که در این زمینه گشت‌های حفاظتی در عرصه دریا افزایش یافته است.

وی با اشاره به اعزام نخستین گشت دریایی برای بررسی وضعیت ذخایر میگو برای تعیین زمان صید این آبزی خاطر نشان کرد: پس از بازگشت ، گشت تحقیقاتی، نتایج آن در کمیته مدیریت صید استان بوشهر بررسی و زمان صید میگو در آب های استان بوشهر تعیین می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]