کد خبر: 1193 ، سرويس: اخبار شیلات بوشهر
تاريخ انتشار: 17 ارديبهشت 1398 - 06:42
10 هزار تن ماهی پرورشی در استان تولید می‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان این که طرح‌های پرورش ماهی در قفس توسعه می‌یابد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال در اجرای پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس ۱۰ هزار تن ماهی تولید می‌شود.

محمدتقی منوچهری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر آبزی‌پروری را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و اظهار داشت: در این راستا 10 سایت پرورش میگو در شهرها و روستاهای ساحلی استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به افزایش تولید میگو در استخرهای پرورشی ساحلی استان بوشهر تصریح کرد: سال قبل 23 هزار تن میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی استان پرورش و تولید یافت که امسال با برنامه‌ریزی انجام شده به 27 هزار تن افزایش می‌یابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: سطح اراضی پرورش میگو در استان بوشهر تا سال 1399  بیش از 3500 هکتار افزایش می‌یابد.

منوچهری به پرورش ماهی در قفس پرداخت و تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس یکی دیگر از ظرفیت‌های تولید آبزیان استان بوشهر است که در این راستا هدف گذاری امسال برای تولید 10 هزار تن ماهی پرورشی است.

وی با اشاره به مبارزه با ملخ صحرایی در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: در این راستا تیم‌های تخصصی رصد، پایش، مبارزه و ردیابی در استان بوشهر تشکیل شده که عملیات مبارزه از طریق زمینی و هوایی انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهراز مبارزه با ملخ‌ها در  سطح 13 هزار هکتار اراضی خبر داد و بیان کرد: عملیات مبارزه با آفت ملخ‌ صحرایی توسط 13 تیم کاری در استان اجرایی شده و  تاکنون 13 هزار هکتار از اراضی آلوده به این افت شناسایی و علمیات مبارزه به‌صورت زمینی و هوایی انجام شده است.

منوچهری، با بیان اینکه عملیات ردیابی و پایش توسط 36 تیم صورت گرفته است افزود: در راستای نابودی آفت ملخ صحرایی تاکنون 7هزار لیتر سم تامین شده و با استفاده از یک هواپیما و خودروهای  سم‌پاش عملیات مبارزه با این آفت و پوره‌های آن در حال انجام است.

لينک خبر:
http://www.shilat-bushehr.ir/fa/posts/1193