امروز: يکشنبه 18 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2844
بازدید دیروز: 3346
بازدید کل: 3375733

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 17 ارديبهشت 1398 - 06:42

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان این که طرح‌های پرورش ماهی در قفس توسعه می‌یابد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال در اجرای پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس ۱۰ هزار تن ماهی تولید می‌شود.

10 هزار تن ماهی پرورشی در استان تولید می‌شود

محمدتقی منوچهری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر آبزی‌پروری را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و اظهار داشت: در این راستا 10 سایت پرورش میگو در شهرها و روستاهای ساحلی استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به افزایش تولید میگو در استخرهای پرورشی ساحلی استان بوشهر تصریح کرد: سال قبل 23 هزار تن میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی استان پرورش و تولید یافت که امسال با برنامه‌ریزی انجام شده به 27 هزار تن افزایش می‌یابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: سطح اراضی پرورش میگو در استان بوشهر تا سال 1399  بیش از 3500 هکتار افزایش می‌یابد.

منوچهری به پرورش ماهی در قفس پرداخت و تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس یکی دیگر از ظرفیت‌های تولید آبزیان استان بوشهر است که در این راستا هدف گذاری امسال برای تولید 10 هزار تن ماهی پرورشی است.

وی با اشاره به مبارزه با ملخ صحرایی در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: در این راستا تیم‌های تخصصی رصد، پایش، مبارزه و ردیابی در استان بوشهر تشکیل شده که عملیات مبارزه از طریق زمینی و هوایی انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهراز مبارزه با ملخ‌ها در  سطح 13 هزار هکتار اراضی خبر داد و بیان کرد: عملیات مبارزه با آفت ملخ‌ صحرایی توسط 13 تیم کاری در استان اجرایی شده و  تاکنون 13 هزار هکتار از اراضی آلوده به این افت شناسایی و علمیات مبارزه به‌صورت زمینی و هوایی انجام شده است.

منوچهری، با بیان اینکه عملیات ردیابی و پایش توسط 36 تیم صورت گرفته است افزود: در راستای نابودی آفت ملخ صحرایی تاکنون 7هزار لیتر سم تامین شده و با استفاده از یک هواپیما و خودروهای  سم‌پاش عملیات مبارزه با این آفت و پوره‌های آن در حال انجام است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]