امروز: شنبه 29 تير 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2337
بازدید دیروز: 2110
بازدید کل: 2487886

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 04 ارديبهشت 1398 - 06:39

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به توسعه صنعت آبزی پروری در دولت تدبیر و امید تاکید کرد: میزان تولید میگو در مزارع پرورشی کشور اینک به 45 هزار تن در سال رسیده است.

تولید میگو در ایران به 45 هزار تن در سال رسید

حسین عبدالحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برنامه های حمایتی دولت از صنعت تولید میگو افزود: در دولت تدبیروامید، میزان پرورش میگو در مزارع کشور افزایش چشمگیری داشته، بگونه ای که بیشترین میگوی تولیدی در مزارع ایران به کشورهای مختلف صادر می شود.
وی اظهار داشت: استانداران نیز برای توسعه و پرورش مزارع میگو برنامه های خوبی را تدوین کرده اند و سازمان شیلات نیز از توسعه و پرورش میگو حمایت می کند.
بگفته عبدالحی، میزان تولید میگو در ایران براساس برنامه پنجم باید 32 هزار تن در سال می رسید که اکنون تولید میگو در ایران از برنامه نیز جلوتر است.
وی در خصوص تولید ماهی خاویار پرورشی در ایران افزود: برنامه ایران افزایش تولید خاویار پرورشی با توجه به ممنوعیت صید در دریاست و سال گذشته 4 تن ماهی پرورشی خاویاری در کشور تولید شد که پیش بینی می شود در یکی دو سال آینده این میزان به 10 تا 15 تن خاویار پرورشی افزایش یابد.
وی در خصوص وضعیت ماهیان خاویاری در دریای خزر نیز گفت: اکنون صید ماهیان خاویاری در مجموع ممنوع است و همه کشورها آن را رعایت می کنند و ایران نیز این ممنوعیت را در صید ماهیان خاویاری رعایت می کند.
عبدالحی اظهار داشت: از ماهیان خاویاری تنها برای انجام طرح های تحقیقاتی و تکثیر و بازسازی ذخایر این ماهی استفاده می شود.
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران در خصوص وضعیت ماهیان استخوانی در ایران نیز گفت: هر کشوری در حوزه دریاچه خزر ماهیان خاص خود را دارد، بگونه ای که ماهی سفید در سواحل جنوبی دریای خزر وجود دارد و این گونه، بیشتر در سواحل ایرانی دریاچه خزر زیست دارد.
عبدالحی افزود: صید ماهیان استخوانی در دریاچه خزر از سوی صیادان ایرانی براساس قوانین و دستورالعمل های فنی و علمی انجام می شود و ایران نیز این دستورالعمل ها را رعایت می کند.
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران میزان تولید آبزیان و صید در کشور را در سال 97 یک میلیون و 200 هزار تن عنوان کرد و گفت: از این میزان 500 هزار تن مربوط به بخش آبزی پروری بود.
بگفته وی سال گذشته نیز 500 هزار تن انواع تولیدات آبزیان از ایران به کشورهای مختلف صادر شد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]