امروز: يکشنبه 18 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2634
بازدید دیروز: 3346
بازدید کل: 3375523

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 28 فروردين 1398 - 06:09

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر از آغاز عملیات پرورش میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر خبر داد و گفت: امسال برای تولید ۲۶ هزار تن میگوی پرورشی در اراضی ساحلی استان بوشهر، ۲ میلیارد قطعه بچه میگو تولید می‌شود.

۲ میلیارد بچه میگو در استان تولید می‌شود

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، از اجرای طرح پرورش میگو در تمام شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر خبردادو  اظهار داشت: امسال 5هزار و 500 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است.

وی با بیان این که این اراضی در 10 سایت پرورش میگو در نقاط ساحلی استان بوشهر طراحی شده خاطر نشان کرد:  برای ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی ساحلی استان بوشهر 2 میلیارد قطعه بچه میگو تولید می‌شود.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 14 مرکز تکثیر پرورش آبزیان در تولید بچه میگو فعال هستند تصریح کرد: مراکز تکثیر بچه میگو عملیات تولید در استان بوشهر آغاز کرده‌اند و نخستین تولید آن ها اردیبهشت ماه به پرورش دهندگان تحویل می‌شود.

اشرف با بیان این که 5 هزار و 500 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به امر تولید میگوی پرورشی اختصاص یافته است افزود:  اراضی پرورش میگو از 4 هزار و 800 هکتار سال قبل امسال به 5 هزار و 500 هکتار افزایش یافته است.

وی، با اشاره به ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر بیان کرد: پرورش دهندگان امسال برای تولید 26 هزار تن میگو هدف‌گذاری کرده‌اند و این در حالی است که سال گذشته 23 هزار تن میگو در اراضی پرورشی تولید شد.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر از صادرات 80 درصد میگوی پرورشی این استان خبر داد و تصریح کرد: از 23 هزار تن میگوی پرورشی تولید شده در استخرهای پرورشی استان بوشهر بیش از 80 درصد آن به میزان 19 هزار تن آن به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر شد.

اشرف، استان بوشهر را در پرورش میگو در کشور پیشتاز دانست و گفت: این استان به سبب داشتن طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس از ظرفیت بالایی در امر پرورش آبزیان برخوردار است که هر سال بر اراضی پرورشی آبزیان از جمله میگو افزوده می‌شود.

وی، به مشکلات پرورش دهندگان میگو پرداخت و تصریح کرد: تهیه نهاده‌های پرورشی از جمله غذا و بچه میگو امسال با افزایش قیمت مواجه است که این مهم سبب بروز مشکلات و نگرانی برای پرورش دهندگان شده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به این که امسال سال رونق تولید نام‌گذاری شده است تمام تلاش شیلات استان بوشهر حمایت از تولیدکنندگان و ارائه راهکارهای لازم برای حل مشکلات آنان در افزایش و رونق تولیدات است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]