امروز: دوشنبه 27 خرداد 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2178
بازدید دیروز: 3066
بازدید کل: 2373714

افراد آنلاین: 19

تاريخ انتشار: 05 اسفند 1397 - 06:57

لطف الله سعیدی مشاور وزیر جهادکشاورزی، مدیرعامل شرکت سهامی شیلات ایران و پیشکسوت شیلات کشور، در مراسم شیلات در چهل سالگی انقلاب اسلامی و تکریم دکتر حسن صالحی معاون وزیرو رئیس سابق شیلات ایران گفت: برای انجام صید فانوس ماهیان بالغ بر چندین دهه تلاش و تحقیقات صورت گرفته است. روشن شدن ظرفیت چندمیلیون تنی فانوس ماهیان در دریای عمان حاصل سال های سال کار تحقیقاتی بوده است.  

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران وی با اشاره به اینکه این ظرفیت عظیم نباید نادیده گرفته شود افزود: خوشبختانه اکنون شاهد سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی در زمینه فانوس ماهیان از سوی بخش خصوصی هستیم، این حرکتی افتخارآمیز و بزرگ است که نیاز به تشویق و توسعه دارد نه مانع تراشی.
سعدی اذعتن داشت: در حال حاضر تنها حدود 17 هزاراز 20 هزار تن ظرفیت قابل برداشت فانوس ماهیان عمان برداشت می شود، در برنامه توسعه ای این میزان باید به هفتاد هزار تن برسد که با این مانع اندازی ها امکان پذیر نیست.
مشاور وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه  بای تا دقت و اطلاع کافی اقدام به انتشار اخبار کنند گفت: فضا و جوی ناجوانمردانه علیه مدیریت شیلاتی، فعالیت صیادی، سرمایه گذاری و شکل ... گرفته که مانع از توسعه است. برداشت فانوس ماهیان خداقوت دارد نه مانع اندازی. نظر دهندگان غیرکارشناس در رابطه با فانوس ماهیان مطلع شوند، بعد قضاوت کنند.
سعیدی تصریح کرد: این موضوع که پارک بودن شناورهای قایق صیادی به دلیل کشتی های صیادی است حرفی غیرکارشناسی، غیرتخصصی و آشکارا اشتباه است . 
وی در پایان اشاره کرد: به مدیرانی که صید فانوس ماهیان را عملی کرده اند و اجرا می کنند باید خداقوت گفت. صید فانوس ماهیان از صیدهای قایق و صید در آب های سومالی جداست.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]