امروز: سه شنبه 23 مهر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1494
بازدید دیروز: 3857
بازدید کل: 2833153

افراد آنلاین: 10

تاريخ انتشار: 24 بهمن 1397 - 10:16

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،معاون پژوهشی پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر گفت: ارزیابی ذخایر آبزیان خیلج فارس در محدوده استان بوشهر اجرا شد.

ارزیابی ذخایر آبزیان خیلج فارس در محدوده استان

دکترخسرو آیین‌جمشید ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از اجرای طرح ارزیابی ذخایر آبزیان خیلج فارس محدوده استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این ارزیابی با کشتی تحقیقاتی فردوس اجرا شده است

 

دکترخسرو آیین‌جمشید ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از اجرای طرح ارزیابی ذخایر آبزیان خیلج فارس محدوده استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این ارزیابی با کشتی تحقیقاتی فردوس اجرا شده است

وی با اشاره به سنجش شاخص‌هایی مانند شوری، دما، اکسیژن، کلروفیل، مواد مغذی و آلاینده‌ها بیان کرد: در استان بوشهر این طرح در ۴۵ نقطه از روبه‌روی نایبند در جنوب تا روبه‌روی گناوه در اعماق زیر ۵۰ متر اجرا می‌شود  .

معاون پژوهشی پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر با اشاره به استفاده از تور ترال یا کف روب در این ارزیابی‌ها، اضافه کرد: در این طرح وضعیت ذخایر ماهیان کف‌زی و شرایط اکولوژیک آن‌ها مشخص خواهد شد.

وی از تدوین نقشه پراکنش آبزیان و صیدگاه‌ها با پایان این طرح ارزیابی خبر داد و افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ۱۵ سال اخیر میانگین سالانه صید آبزیان حدود ۴۹ هزار تن بوده است و ۴۷ گونه آبزی اقتصادی صید می‌شود.

آیین‌جمشید از کاهش صید ۲۲ نوع ماهی به ویژه حلوا سفید، شوریده، قباد، هامور، سنگسر، هوور، کوسه، کفشک و ماهی مرکب خبر داد و بیان کرد: شاهد افزایش صید ماهیان کم ارزش‌تری مانند سلطان ابراهیم، یال اسبی و گربه ماهی هستیم.

معاون پژوهشی پژوهشکده میگوی کشور یادآور شد: نتایج تحقیقات صورت گرفته از سال 1370 تا کنون نشان می‌دهد که بیشترین فشار صیادی بر روی گونه‌های کف زی بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ایتکه هر گونه تغییری در زیستگاه‎ها و صیدگاه‌های آبزیان، می‌تواند خسارت جبران ناپذیری به اقتصاد ساحل نشینان و جامعه صیادی وارد کند آگاهی داشتن از وضعیت ذخایر آبزیان به ویژه ماهیان کف زی و بررسی وضع اکولوژیک محیط زیست آن‌ها ضروری است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]