امروز: يکشنبه 18 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2779
بازدید دیروز: 3346
بازدید کل: 3375668

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 17 بهمن 1397 - 07:37
عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت و آبزیان سازمان شیلات از رشد صادرات محصولات آبزی نسبت به مدت مشابه سال قبل در بازار خبر داد و گفت: بنابرآمار گمرک در ۹ ماهه امسال ۹۵ هزار تن انواع آبزیان به ارزش بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است.
 رشد ۳۹ درصدی صادرات میگو در بازار/ نوسان خاصی در بازار ماهی شب عید نخواهیم داشت
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران وی با اشاره به اینکه رکورد صادرات آبزیان در ۹ ماهه امسال را میگو به خود اختصاص داده است، بیان کرد: طی این مدت ۲۱ هزار و ۲۲۷ تن میگو به ارزش ۱۰۱ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شد که از نظر وزنی ۳۹ درصد و ارزشی ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
گلشاهی ادامه داد: در ۹ ماهه امسال ۵۹ هزار و ۸۳۳ تن انواع ماهی به بازار‌های هدف صادر شد که ۱۵ درصد از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
به گفته این مقام مسئول، علی رغم شرایط تحریم پیش بینی می‌شود که میزان صادرات آبزیان تا پایان سال به ۵۵۰ تا ۵۶۰ میلیون دلار برسد.
وی با اشاره به اینکه اعمال تحریم‌های جدید ظالمانه در افزایش هزینه‌های صادرات تاثیر گذار بوده است، بیان کرد: با توجه به ایجاد بازار‌های جدید صادراتی و انعقاد قرارداد از سال‌های قبل، اعمال تحریم‌های جدید در کاهش میزان صادرات تاثیری نخواهد داشت.
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان با اشاره به اینکه طی ۱۰ سال اخیر مقدار جزئی صادرات به آمریکا داشتیم، گفت: هم اکنون عمده صادرات آبزیان به کشور‌های آسیای جنوب شرقی، چین، ویتنام، تایلند، مالزی، تایوان، افغانستان، امارات، عراق، روسیه، اتحادیه اروپا و لبنان انجام می‌شود.
گلشاهی نرخ کنونی ماهی در بازار را منطقی دانست و گفت: اگرچه قیمت ماهی به لحاظ ظاهری نسبت به مدت مشابه سال قبل در بازار افزایش یافته است، اما بر اساس تورم و نرخ پایین ماهی در سال گذشته، قیمت فعلی انواع ماهی در بازار واقعی است.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اگر کمبود و افزایش غیر قابل ملاحظه‌ای در سایر محصولات پروتئینی در بازار اتفاق نیفتد که مردم به سمت خرید ماهی هجوم آورند، نوسان خاصی برای بازار ماهی شب عید متصور نخواهیم بود.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]