امروز: جمعه 01 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 3823
بازدید دیروز: 2657
بازدید کل: 2644403

افراد آنلاین: 9

تاريخ انتشار: 13 بهمن 1397 - 06:43

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،رییس دانشگاه آزاد اسلامی دیر گفت: با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی طرح دانش بنیان پرورش میگو در استخرهای خاکی در این دانشگاه تدوین شده و در دست اجراست.

دانشگاه آزاد دیر و طرح پرورش میگو

عبدالعزیز بحرانی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این طرح با حمایت شیلات به روش متراکم در اراضی 30هکتاری متعلق به دانشگاه آزاد دیر که از زمین های ملی تخصیص یافته اجرا شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دیر اظهارداشت: در حالی که تا سال 1385 شهرستان دیر از دانشگاه محروم بود در سال 1388 دانشگاه آزاد اسلامی در شهر دیر با 2 رشته کاردانی پیوسته و 22 دانشجو در مکان استیجاری راه اندازی شد.

وی ادامه داد: با تاسیس این دانشگاه تلاش برای جذب دانشجو و ایجاد رشته های جدید صورت گرفت که با تامین کادر هیات علمی و جذب استادان مجرب شمار رشته های اصلی و تفاهمی به 25رشته افزایش یافت و حدود یکهزار و 400 دانشجو تا سال 95 جذب شد.

بحرانی اضافه کرد: اکنون بیش از50 نفر استاد عضو هیات علمی و غیر هیات علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و تاکنون بیش از یکهزار نفر در رشته های فنی مهندسی وعلوم انسانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیر اظهارداشت: ایجاد رشته های آموزش ابتدائی، روان شناسی، تربیت بدنی، شیلات، مکانیک و جوشکاری برای نیم سال اول سال 98 برای این دانشگاه در شورای گسترش استان به تصویب رسیده است واین دانشگاه به دلیل دارا بودن 60 درصد دانشجوی بومی وظرفیت هایی نظیر استقرار دربزرگترین بندر صیادی کشور، همجواری با تاسیسات و صنایع پارس جنوبی و شمالی، متانول کاوه ونیروی انسانی کارآمد می تواند افق درخشانی داشته و درآینده ای نزدیک به قطب علمی دانشگاه های جنوب استان بوشهر بویژه در رشته های علوم دریایی و شیلات تبدیل شود.

وی یادآور شد: با تبدیل وضعیت این دانشگاه در سال 98 امکان ایجاد رشته های کارشناسی ارشد نیز وجود دارد.

 

منبع : ایرنا بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]