امروز: جمعه 01 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 3866
بازدید دیروز: 2657
بازدید کل: 2644446

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 01 بهمن 1397 - 08:57

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تولید و صید یک‌میلیون و ۲۰۰ آبزیان در کشور گفت: امسال ۴۰۰ هزار تن آبزیان پرورشی تولید و ۸۰۰ هزار تن آبزیان در استان‌های ساحلی، صید شده است.

۱.۲ میلیون تن آبزیان در استان‌های ساحلی تولید و صید شد
علیرضا رفیعی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تاکید بر افزایش مواد پروتئینی در کشور اظهار داشت: استان بوشهر نقش مهم و تعیین کننده‌ای در پرورش، صید و تولید انواع گوشت سفید، قرمز، ماهی  و میگو دارد به‌گونه‌ای که قطب تولید میگوی پرورشی کشور معرفی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاری در تولید گوشت قرمز در بوشهر خبرداد و افزود: با سرمایه‌گذاری خارجی در بوشهر در توسعه کشتارگاه دام به‌زودی با واردات دام از کشورهای استرالیا، نیوزلند، برزیل با کشتی به بوشهر و کشتار و فرآوری آن  ضمن تامین گوشت قرمز کشور، زمینه صادرات آن فراهم می‌شود.

وی با اشاره به افزایش آبزیان پرورشی و صید ماهی در استان‌های ساحلی بیان کرد: امسال یک‌میلیون و 200 آبزیان  شامل  400 هزار تن آبزیان پرورشی  و 800 هزار تن  صید ماهی در استان‌های ساحلی به ثبت رسیده است که نسبت به سال‌های قبل افزایش چندبرابری دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به افزایش  دیگر محصولات دامی در تامین مایحتاج مردم خاطر نشان کرد: امسال 800 هزار تن گوشت قرمز، 900 هزار تن تخم مرغ، 10 میلیون تن شیر و 300 هزار تن عسل در کشور تولید و بخشی از آنها صادر می‌شود.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]