امروز: دوشنبه 27 خرداد 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2226
بازدید دیروز: 3066
بازدید کل: 2373762

افراد آنلاین: 16

تاريخ انتشار: 01 دي 1397 - 07:30

 همزمان با هفته پژوهش آیین افتتاحیه مرکز دانش بنیان طراحی و تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا با حضور دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، شهبازی استاندار البرز، موسوی رییس سازمان جهادکشاورزی استان البرز و سایر مسئولین استانی در تاریخ سه شنبه 97/9/27 در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فرآوری استان البرز برگزار شد.

  افتتاح مرکز دانش بنیان طراحی و تولید تورهای قفس پرورش ماهی دردریا
به گزارش روابط  عمومی سازمان شیلات ایران  اففتاح این مرکز به صورت ویدیو کنفرانس با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور صورت گرفت.
دکتر صالحی در حاشیه این مراسم و بازدید از مرکز فوق ضمن تبریک و تهنیت به پژوهشگران کشور به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: موضوع آب در سال های گذشته با نگاهی به تولید پروتئین دریایی و آبزیان با استفاده از آب دریا در دستور کار سازمان شیلات ایران قرار گرفت است. در این زمینه مطالعاتی خوبی انجام شد از جمله در سواحل و سواحل جزایر که سدها و منابع دریایی عظیمی داریم.
دکتر صالحی افزود: برای اولین بار در برنامه ششم توسعه تولید دویست هزار تن پرورش ماهی در دریا در قفس های دریایی پیش بینی شد. سال گذشته نزدیک به 15 هزار تن تولید شد و امسال امید می رود این میزان به 30 هزار تن برسد.
معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس جزو پیشرفته ترین فعالیت ها از منظر دانش و تکنولوژی است و یک نوع تولید صنعتی است که از تکنیک بالایی برخوردار است. همکاران ما در جهاددانشگاهی دانشگاه امیر کبیر از سه سال پیش این موضوع را دستور کار قرار دادند. یکی از این موضوعات، تورهایی هست که باید در دریا نصب شود.
دکتر صالحی با اشاره به استفاده از دانش کشورهای پیشرو در زمینه تولید این تورها اظهار داشت: ما در گذشته این تورها را از مالزی، نروژ، ایتالیا و بعضی  مواقع از چین وارد می کردیم تولید این تورها امروز درداخل کشور می تواند بخش عمده نیاز واردات ما را برطرف کند و لذا  نیاز به ارز را کاهش داده و تولید را سرعت می بخشد و اگر چنانچه تولید افزایش یابد طبیعی است که  قیمت نیز کاهش پیدا خواهد کرد.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]