امروز: دوشنبه 27 خرداد 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2222
بازدید دیروز: 3066
بازدید کل: 2373758

افراد آنلاین: 16

تاريخ انتشار: 01 دي 1397 - 06:52

سومین جلسه شورای هماهنگی سراسری مدیران سازمان شیلات ایران در سال حمایت از کالای ایرانی روز یک شنبه مورخ 1397/9/25در محل آمفی تئاتر سازمان شیلات ایران برگزارگردید.

برگزاری سومین جلسه شورای هماهنگی سراسری مدیران سازمان شیلات ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران سومین جلسه شورای هماهنگی سراسری مدیران با حضور دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، معاونین و مدیران شیلات ایران، جلالیان مدیر اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی و مدیران شیلات استان ها برگزار شد.

دکتر صالحی در این نشست با اشاره به تامین بودجه و اعتبارات استانی گفت: تامین بودجه مستلزم تلاش و پیگیری مدیران استان ها می باشد و با استفاده از جاذبه های آبزی پروری و سایر فعالیت های شیلاتی از مسئولین و مقامات استانی برای تامین بودجه پروژه ها همکاری و مساعدت طلب شود.
وی افزود: در ارتباط با مکانیزاسیون طی چهارسال گذشته قریب به ده هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات به بخش کشاورزی اختصاص یافته و متاسفانه سهم شیلات ناچیز است و این به دلیل عدم استقبال و تلاش استان ها می باشد.
 دکتر صالحی در این باره تصریح کرد: باید با استفاده از الگوسازی استان هایی پیشرو گام های موثری در راستای توسعه برداشته شود. انجام بازدیدها و تورهای استانی برای آشنایی با فعالیت های نو و خلاقانه استان ها باید دردستور کار قرارگیرد.
معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، با تاکید بر نقش جشنواره های طبخ آبزیان و آبزی مصرفی در استان ها افزود: استانی که در طول سال نتواند حداقل 4 جشنواره غذاهای دریایی و عرضه آبزیان برگزار نماید در واقع نسبت به اهداف سازمانی بی تفاوت است. وی به مدیران استانی توصیه کرد برای این امر مهم انرژی و زمان بیشتری اختصاص دهند و از ظرفیت و توانایی ارگان های ذیربط برای برگزاری این جشنواره ها استفاده نمایند.
دکتر صالحی با اشاره به اهمیت نوآوری و خلاقیت در عرصه شیلات افزود: باید در خصوص نوآوری، خلاقیت و ابتکار بیشتر تمرکز کنیم و خودمان را همواره بدهکار مردم، جامعه و تولیدکنندگان و غیره بدانیم.
وی در خصوص بهسازی و توسعه آب بندان ها اظهار داشت: در خصوص آب بندان ها در استان ها توافق ها ومذاکرات بسیار خوبی صورت گرفته و مقرر شده است حدود 800 میلیارد ریال در 3 سال آینده برای بهسازی آب بندان ها بودجه تخصیص یابد. وی افزود: در تمام این موضوعات، موضوع آبزی پروری به عنوان شاه کلید موضوعات تلقی می شود.
دکتر صالحی گفت: موضوع پایداری تولید از زنجیره های تولید، تشکل های تعاونی استانی را باید به زنجیره بازار و عرضه، تولید وارد کرد و تشکل ها در قراردادهای مشارکتی با تولیدکنندگان همکاری موثر داشته باشند البته به عنوان متولی بخش شیلات وظیفه داریم با در نظر گرفتن قیمت های کاذب که توسط واسطه ها و دلال ها ایجاد می شوند فعالیت های مان را پیش ببریم. لازم است از تشکل های استانی و تولیدکنندگان در جشنواره های آبزی مصرفی با برنامه ریزی و تلاش جدی کمک بگیرید تا بتوانید محصولات را بدون واسطه و دلال ها به دست مصرف کننده برسانید.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]