امروز: دوشنبه 27 خرداد 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2215
بازدید دیروز: 3066
بازدید کل: 2373751

افراد آنلاین: 16

تاريخ انتشار: 01 دي 1397 - 06:43

تفاهم نامه بین ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و سازمان شیلات در راستای گسترش صنعت ماهی در قفس منعقد شد.

گسترش صنعت ماهی در قفس
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران با هدف توسعه فناوری‌ها و انتقال دانش فنی طراحی سازه، مدیریت تولید و ساخت، استقرار قفس در دریا، تولید بچه ماهی هم چنین  روش‌های غذا دهی، همچنین مدیریت پرورش در سایت و ... تفاهمنامه مشترکی میان ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و سازمان شیلات به امضاء رسید. 
ضرورت توجه به منبع ارزشمند دریا، سوق دادن جوامع صیادی از صید و صیادی به سمت آبزی پروری پایدار، ایجاد فرصت های جدید شغلی در زنجیره تولید ماهی در قفس، حفظ و افزایش ذخایر، توسعه پایدار زیست محیطی، تولید غذای سالم و افزایش بهره وری از دریا از جمله اولویت‌های این تفاهم‌نامه مشترک است. 
از دیگر اولویت‌های این تفاهم‌نامه مشترک می‌توان به عملیاتی شدن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای طرح الگویی مزرعه پرورش ماهی در قفس با مشارکت شرکت های تعاونی صیادی، ایجاد واحد پرورش ماهی در قفس استان‌هایی هم چون بوشهر، گیلان، مازندران، گلستان، خوزستان ،هرمزگان وسیستان وبلوچستان اشاره کرد.
 این تفاهم‌نامه به گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس با ایجاد طرح های الگویی و هم چنین به بهره گیری از ظرفیت‌ها، توانمندی ها، تجربه و امکانات داخلی و خارجی و تقویت تعاونی های صیادی و توسعه اشتغال منجر خواهد شد.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]