امروز: سه شنبه 23 مهر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1556
بازدید دیروز: 3857
بازدید کل: 2833215

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 24 آبان 1397 - 10:05

 رییس اداره توسعه میگوی شیلات استان بوشهر از برداشت میگو از استخرهای پرورشی خبرداد و گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۳۱۵ تن میگو از ۳ هزار و ۶۰۶ هکتار استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شده است.

۱۴ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر برداشت شد

ناصر میرشکاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر، با بیان این که طرح پرورش میگو  در تمام شهرستان‌های ساحلی  استان بوشهر اجراء شده است اظهار داشت: از 10 شهرستان استان بوشهر 8 شهرستان دارای ساحل است که پروژه‌های پرورش میگو در نقاط شهری و روستایی این شهرستان‌ها اجراء شده است.

وی با بیان اینکه امسال 4 هزار و 722 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است گفت: این اراضی در 10 سایت پرورش میگو طراحی شده که  اردیبهشت، خرداد و تیر امسال 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو برای پرورش در استخرهای پرورشی ذخیره سازی شد.

رییس اداره توسعه میگوی شیلات استان بوشهر ازبرداشت میگوی پرورشی از استخرهای پرورشی خبرداد و بیان کرد:  امسال خوشبختانه بیماری در اراضی پرورش میگو مشاهده نشد و تاکنون 70 درصد میگوهای استخرها برداشت شده است.

میرشکاری افزود: تاکنون 14 هزار و 315 تن میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شده که پیش بینی می‌شود برداشت میگو تا پایان آبان از 18 هزار تن افزایش یابد.

وی با بیان این که در 206 مزرعه برداشت میگوی پرورشی انجام شده گفت: تنها در مزارع پرورش میگوی مند و بردستان برداشت به صورت کامل انجام نشده که تا 10 روز آینده برداشت میگو از استخرهای پرورشی پایان می‌یابد.

رییس اداره توسعه میگوی شیلات استان بوشهر از صادرات میگوی پرورشی خبرداد و بیان کرد: تاکنون 80 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر به کشورهای چین، قطر، دبی، کویت و دیگر کشورهای آسیایی به صورت تازه و بسته‌بندی صادر شده است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]