امروز: جمعه 01 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 3885
بازدید دیروز: 2657
بازدید کل: 2644465

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 28 مهر 1397 - 08:27

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به برداشت میگو از استخرهای پرورشی در سواحل استان گفت: تاکنون سه هزار و 4000 تن میگو برداشت شده است.

3400 تن میگو از استخرهای پرورشی بوشهر برداشت شد

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار مانا در بوشهر، با اشاره به ایجاد چهار هزار و 800 هکتار استخر پرورشی  در سواحل استان بوشهر برای پرورش میگو اظهار داشت: 10 سایت پرورش میگو در استان بوشهر ایجاد شده که در این سایت‌ها 289 مزرعه فعال است.

وی با بیان اینکه 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شد بیان کرد: با توجه به آغاز زمان برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر تاکنون سه هزار و 400 تن میگو از سایت‌های پرورشی بندرریگ، شیف و دیلم برداشت شده است.

معاون شیلات استان بوشهر بیان کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت تا اواخر آبان ماه 18 هزار تن میگو برداشت شود.

اشرف با اشاره به اینکه 65 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود خاطر نشان کرد: این استان با داشتن ظرفیت لازم در حوزه پرورش میگو توانسته تولید بیش از 65 درصد میگوی پرورشی کشور را به خود اختصاص دهد.

وی به صادرات میگوی پرورشی استان بوشهر پرداخت و افزود: بیش از 90 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر پس از فرآوری و عمل‌آوری به کشورهای مختلف از جمله چین و قطر صادر می‌شود.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه برداشت میگو امسال با رشد قابل توجهی روبه‌رو است بیان کرد: پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر سال قبل 12 هزار تن میگو برداشت کردند که امسال با افزایش شش‌هزار تنی به 18 هزار تن می‌رسد.

اشرف با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به بیش از 60 هزار تن افزایش می‌یابد تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده سال آینده پنج هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص می‌یابد که تولید میگو به بالای 20 هزار تن می‌رسد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]