امروز: چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1857
بازدید دیروز: 2255
بازدید کل: 2165485

افراد آنلاین: 3

تاريخ انتشار: 08 مهر 1397 - 13:40

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید ۱۸ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر گفت: این میزان میگو تا اوایل آبان امسال از ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار مزارع پرورشی استان برداشت می‌شود که نسبت به سال قبل ۶ هزار تن افزایش دارد.

افزایش ۶ هزار تنی میگوی پرورشی در استان بوشهر

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا بیان این که این استان قطب تولید میگوی پرورشی کشور است اظهار داشت: بیش از 50 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های تولید میگوی پرورشی در استان افزایش یافته است تصریح کرد:در 10 منطقه ساحلی استان بوشهر استخرهای پرورش میگو با تجهیزات و زیرساخت‌های لازم ایجاد شده که ضمن تولید این آبزی، در ایجاد اشتغال نقش مهم و موثری ایفاء می‌کند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به افزایش اراضی پرورش میگو در سواحل استان بیان کرد: امسال 4 هزار و 800 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به امر پرورش میگو اختصاص یافته است که عملیات ذخیره‌سازی بچه میگو در آن پایان یافته و اکنون آغاز برداشت محصول آن است.

زنده‌بودی با بیان اینکه 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر ذخیره سازی شد خاطر نشان کرد: برداشت میگو از استخرهای بچه میگو آغاز شده که پیش بینی تولید 18 هزار تن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی استخرها دو بار در سال ذخیره سازی و پرورش میگو انجام می‌شود افزود: برداشت میگو از اراضی استان بوشهر تا اوائل آبان ادامه دارد که پیش بینی می‌شود شش‌‌هزار تن بیشتر از سال قبل میگو از  استخرهای پرورشی برداشت شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد این محصول صادر می‌شود گفت: علاوه بر پرورش میگو، استان بوشهر در پرورش ماهی در قفس اقدامات مهمی انجام داده که امسال 4 هزار تن ماهی سیباس از مزرعه پرورش این آبزی در پشت سد رئیسعلی دلواری دشتستان برداشت می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]