امروز: دوشنبه 27 خرداد 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2195
بازدید دیروز: 3066
بازدید کل: 2373731

افراد آنلاین: 18

تاريخ انتشار: 02 مهر 1397 - 07:34

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر از آغاز برداشت میگو از استخرهای پرورشی در سواحل استان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۰۰ تن میگو از سایت‌های پرورشی بندرریگ، شیف و دیلم برداشت شده است.

۵۰۰ تن میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به  فعالیت 289 مزرعه در سواحل استان بوشهر برای پرورش میگو اظهار داشت: 10 سایت پرورش میگو در استان بوشهر ایجاد شده که در این سایت‌ها 289 مزرعه فعال است.

وی از ذخیره سازی 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر  خبرداد و بیان کرد: این بچه میگوها که از گونه  وانامی است در 12 مرکز تکثیر استان بوشهر تولید شده است.

معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه این بچه میگوها در 4 هزار و 800  استخرهای پرورشی ذخیره سازی شده است خاطر نشان کرد: میگوهای تولیدی در این مراکز پرورشی بیشتر به خارج از کشور صادر می‌شود.

اشرف از آغاز برداشت میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر خبرداد و گفت: تاکنون 500 تن میگو از سایت‌های پرورشی بندرریگ، شیف و دیلم برداشت شده است.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت تا اواخر مهر ماه  17 هزار تن میگو  برداشت شود.

وی اجرای پرورش میگو 2 بار در سال در اراضی پرورشی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و  بیان کرد: این طرح امسال به صورت آزمایشی در استخرهای پرورشی رودحله بوشهر اجرا و پس از 2 ماه پرورش، محصول آن برداشت شد.

معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه از این استخرهای پرورشی 30 تن میگو برداشت شد افزود: با فراگیر شدن این پروژه در دیگر استخرها میزان تولید این آبزی در اراضی پرورشی استان بوشهر به 2 برابر افزایش می‌یابد.

اشرف افزایش میزان درآمد و اشتغال‌زایی در سایت‌های پرورش میگو را از مزیت‌های برداشت 2 بار در سال دانست و گفت: علاوه بر پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس اجراء شده که تا پایان امسال 4 هزار تن ماهی سی‌باس پرورش و به بازار مصرف عرضه می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]