امروز: يکشنبه 01 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 976
بازدید دیروز: 2972
بازدید کل: 2154294

افراد آنلاین: 21

تاريخ انتشار: 02 مهر 1397 - 07:27

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: برداشت میگوی پرورشی در سطح چهار هزار و 800 هکتار در 10 سایت پرورش در این استان آغاز شد.

برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر آغاز شد

صغری اشرف روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: امسال یک میلیارد و 600 میلیون قطعه بچه میگو در سطح 289 استخر پرورش میگو در این استان ذخیره سازی شده است.
وی اضافه کرد: همه این بچه میگوها از 10 هزار جفت مولد داخلی در 12 مرکز تکثیر فعال در این استان تولید و در اختیار سایت های پرورش قرار گرفت.
اشرف بیان کرد: شرایط و آب و هوای مناسب، افزایش مکانیزاسیون و وجود زیر ساخت های آماده باعث شد امسال در 10 مجتمع و سایت از شمال تا جنوب این استان پرورش میگو اجرا شود که تولید بیش از 18 هزار تن میگوی پرورشی پیش بینی شده است. 
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر یادآور شد: ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش این استان از نیمه دوم اردیبهشت آغاز و تا 10 مرداد به طول انجامید و کار برداشت نیز از شهریور ماه آغاز و تا آبان ادامه دارد. 
وی با بیان این که تاکنون بیش از 500 تن میگوی پرورشی از سطح 110 هکتار در این استان برداشت شده است گفت: در زمان حاضر 26 مرکز در استان بوشهر آماده انجام فرآوری میگوی پرورشی است. 
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر افزود: پارسال از چهار هزار و 400 هکتار نزدیک به 15 هزار تن میگوی پرورشی برداشت و صادر شده است.
استان بوشهر با تولید 60 درصد میگوی پرورشی کشور به عنوان قطب پرورش میگو شناخته شده است. 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]