امروز: سه شنبه 23 مهر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1515
بازدید دیروز: 3857
بازدید کل: 2833174

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 16 مرداد 1397 - 07:43

 مسوول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: در یازده روز صید، 278 تن میگو در آب‌های ساحلی استان صید شده است که 63 درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.

کاهش 63 درصدی صید میگو

منصور پاپری افزود: صیادان پارسال در این مدت 746 تن میگو صید کرده بودند.

وی در گفت‌وگو خبرگزاری صداوسیما، بیان کرد: صید میگو از سوم مرداد برای قایق‌ها و از پنجم مرداد برای لنج‌‌ها آغاز شده است.

مسوول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: امیدواریم با تغییر شرایط جوی ذخایر جدیدی وارد آب‌های ساحلی استان شوند و صید بیشتر شود.

پاپری ادامه داد: دو دهه است که شیلات مدیریت صید را برعهده گرفته و زمان صید پس از انجام گشت‌های تحقیقاتی پژوهشکده میگو، مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: بررسی میزان صید در 20 سال گذشته نشان دهنده روند کاهشی صید است که علت آن بیشتر مسائل جوی است.

در همین حال رئیس پژوهشکده میگوی کشور که در بوشهر قرار دارد، گفت: گشت‌های تحقیقاتی که پیش از صید برای بررسی ذخایر میگو صورت گرفت نشان داد که امسال ذخایر مانند پارسال نخواهد بود و میزان صید در چند روز گذشته نیز این موضوع را ثابت کرد.

بابک قائدنیا افزود: در حالی که پارسال میزان صید بر ساعت 11 کیلوگرم بود امسال در روزهای گذشته، این میزان 7 کیلوگرم ثبت شده است.

کاهش 63 درصدی صید میگو

وی پراکنش میگو را یکی از علل کاهش صید عنوان کرد و ادامه داد: صید خارج از فصل باعث شده  میگوها پراکنده شوند و اگر چه اندازه میگو‌ها خوب بوده اما میزان ذخایر این آبزی کم است.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور مسائل جوی را از دیگر عوامل کاهش صید دانست و بیان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد در سال‌هایی که بارش‌ها خوب است، صید بهتری داریم و بر همین اساس، امسال که بارندگی کم بوده، صید کمتر است.

قائدنیا درباره تاثیر طرح دریابست در حفظ ذخایر میگو گفت: طرح دریابست در ابتدا پیشنهاد جامعه صیادی برای حفظ ذخایر این آبزی بود و صیادان هم در اجرای این طرح خوب همکاری کردند، اما برای اثر بخش بودن دریابست باید این طرح دست‌کم سه ماه اجرا شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]