امروز: سه شنبه 23 مهر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1505
بازدید دیروز: 3857
بازدید کل: 2833164

افراد آنلاین: 9

تاريخ انتشار: 14 مرداد 1397 - 08:54

رییس امور صید شیلات استان بوشهربا اشاره به آغاز فصل صید میگو از سوم مرداد در آب های استان بوشهر گفت: صیادان تاکنون ۱۹۰ تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

۱۹۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد

منصور پاپری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهربا اشاره به این که صید میگو برای قایق‌ها از سوم و برای لنج‌ها از پنجم مرداد ماه آغاز شده اظهار داشت: در این تلاش صیادی برای بیش از 700 قایق و 490 فروند لنج مجوز صید میگو صادر شده است.

وی با بیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها 24 و 48 ساعته صادر می‌شود گفت: مجوز صید میگو برای لنج‌های استان بوشهر با توجه به فاصله آنها نسبت به صیدگاه چهار تا شش روزه صادر شده است.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر به میزان صید در 7 روز نخست صید پرداخت و با اشاره به صید 190 تن میگو تصریح کرد: صیادان در 7 روز گذشته 190 تن صید کرده‌اند که 120 تن آن مربوط لنج‌ها است.

پاپری از کاهش میزان صید نسبت به سال قبل خبرداد و بیان کرد: صیادان سال قبل در 7 روز نخست صید 280 تن میگو صید کرده بودند که امسال به 190 تن کاهش یافته است.

وی با بیان این که سال قبل روزانه 310 تن میگوی صید شده در بنادر استان بوشهر تخلیه می‌شد خاطر نشان کرد: امسال این میزان به کمتر از 120 تن رسیده است.

رییس امور صید شیلات استان بوشهر میگوی ببری را بهترین گونه میگوی خلیج فارس دانست و افزود: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

پاپری با تاکید بر پرهیز از صید در مناطق ممنوعه بیان کرد: نوزادگاه‌های میگو در محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و اعماق کمتر از 10 متردریا و زیستگاه‌های مصنوعی تا شعاع نیم مایلی آن صید ممنوع است.

وی با اشاره به میزان صید میگو در سال قبل افزود: پارسال صیادان استان بوشهر در مدت 31 روز صید، یک‌هزار و 676 تن میگو صید کردند.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]