امروز: يکشنبه 01 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1015
بازدید دیروز: 2972
بازدید کل: 2154333

افراد آنلاین: 18

تاريخ انتشار: 16 تير 1397 - 06:28

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، رییس شیلات شهرستان دیر با اشاره به جایگاه صید و صیادی این شهرستان گفت: بزرگ ترین بندر صیادی در بندر دیر استقرار دارد که اکنون در آستانه صید میگو، صید ماهی یال اسبی برای صادرات به چین در آب های دیر آغاز شده است.

صید ماهی یال اسبی در آبهای دیر آغاز شد

عقیل امینی  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دردیرگفت : اینکه صید و صیادی یکی از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تامین معیشت ساحل نشینان دیری است اظهار داشت: شهرستان دیر از ساحل مهم و بکری در زمینه طرح‌های شیلاتی برخوردار است که این مهم سبب شده ضمن صید و صیادی، طرح‌های آبزی‌پروری از جمله پرورش میگو و ماهی در قفس مورد توجه قرار بگیرد.

وی از فعالیت بیش از 2 هزار و 500 صیاد در بندر دیر خبرداد و بیان کرد: سه هزار صیاد در این بندر با 11 فروند کشتی، 30 فروند موتورلنج و 306 قایق صیادی سالانه افزون بر 10 هزار تن انواع آبزیان صید می‌کنند.

رییس شیلات شهرستان دیر با اشاره به آغاز صید ماهی یال اسبی گفت: در آستانه صید میگو صید ماهی یال اسبی برای صادرات به چین در آبهای دیر آغاز شده است.

امینی با بیان این که  صید ماهی یال اسبی از اول خرداد ماه آغاز شده افزود: 11 فروند کشتی تا پایان روز 14 تیرماه در صید ماهی یال اسبی مشارکت دارند و این نوع ماهی مصرف داخلی ندارد و صید آن پس از فراوری به کشور چین صادر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای دریا بست در بندر دیر خاطر نشان کرد: هر ساله در آستانه صید میگو طرح دریابست در آب های استان بوشهر از جمله دیر آغاز می‌شود که صیادان خود را برای سفر صید میگو آماده می‌کنند.

رییس شیلات شهرستان دیر با بیان اینکه دریابست از 15 تیرماه آغاز می‌شود گفت: در اجرای این طرح  که تا اعلام صید میگو ادامه دارد صیادان نمی‌توانند به صید آبزیان در خلیج فارس بپردازند.

امینی با بیان اینکه پس از پایان دریابست همه شناورهای صیادی مجازند ماهی و میگو صید کنند افزود: پس از اعلام آزاد سازی صید میگو، شناورهایی‌که دارای مجوز صید میگو هستند می‌توانند به صید و صیادی بپردازند.

وی، منطقه مطاف در آبهای دیر را از زیستگاه‌های مهم آبزیان در خلیج فارس دانست و گفت: این منطقه به سبب وجود زیستگاه آبزیان یکی از مناطق مهم برای صیادان محسوب می‌شود.

رییس شیلات شهرستان دیر با تاکید بر برخورد قاطع از صید غیر مجاز افزود: شهرستان دیر مهم‌ترین زیستگاه آبزیان در خلیج فارس است که به سبب صید غیر مجاز در سال‌های اخیر صدمات گوناگونی به ذخائر آبزیان وارد شده است.

امینی با بیان این که میگو به صورت ترال‌کف و کف‌روب صید می‌شود تصریح کرد: صید غیرمجاز میگو به زیستگاه این آبزی صدمه وارد کرده که باید همه گان در حفظ این ذخائر همکاری و مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: وضعیت نابودی ذخائر آبزیان در خلیج فارس تنها متوجه جامعه صیادی نیست بلکه یک بحران ملی است که همه باید برای نجات گونه‌های آبزی اقدام کنند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]